Winterberg - lyžařské středisko (Německo)

Winterberg - lyžařské středisko

Ski areál Winterberg

Ski areál Winterberg

Městečko Winterberg leží v západní části Německa ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko a je součástí Wintersport Arena Sauerland.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Winterberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Winterberg

Mapa lyžařského střediska Winterberg

Skiareál Winterberg se nachází v nadmořské výšce 639 – 809 metrů nad mořem a funguje zde 20 přepravních zařízení (9 lanovek a 11 vleků), které obsluhují 17 km sjezdových tratí všech obtížností. Se svými 32 sjezdovkami patří k největším areálům v severně od Mohanu. Na návštěvníky tu čeká 8 km modrých tratí, například tři u cvičných vleků na Herrlohu hned na začátku skiareálu či tratě vedoucí z vrcholu Brembergu – zde najdete u výstupu ze 2 kotových vleků a lanovky modré sjezdovky na všechny tři strany kopce. Červené sjezdovky (celkem 8 km) se nachází zejména pod vrcholem Brembergu v lokalitě Poppenhang. Jediná černá sjezdovka (1 km) je St. George Schanze. Vyzkoušet můžete také červenou sjezdovku FIS-Hang.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16.00, večerní lyžování probíhá od 18:30 do 22:00 na celkem 15 osvětlených sjezdovkách. Jednodenní skipas stojí 26 eur pro dospělého a 17 eur pro dítě, sedmidenní jízdné vyjde na 98 eur a zlevněné pro děti na 64 eur.

 

Služby, kontakt

 

V areálu najdete jak několik lyžařských škol, tak půjčovny vybavení a také například velmi příjemné posezení v horských chatách, které jsou tu roztroušeny po svazích. Samotné městečko se nachází přímo pod areálem a nabízí obvyklé služby pro turisty. K dispozici je zde šest velkokapacitních parkovišť. Zvolit ovšem lze také vlak, které spojuje Wintergberg s Dortmundem a Kastelem. Vlakové nádraží se nachází asi 15 minut chůze od skiareálu, případně můžete využít autobusové spojení z nádraží.

 

www.skiliftkarussell.de

 

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Severní Porýní - Vestfálsko, Německo

Souřadnice: 51° 11' 36" SŠ, 8° 31' 48" VD

Winterberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 09.12.2011
Aktualizováno: 09.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Winterberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist