Feldberg - lyžařské středisko (Německo)

Feldberg - lyžařské středisko

Lyžařský areál Feldberg

Lyžařský areál Feldberg

Feldberg (1 493 m n.m.) je nejvyšší horou v  Černém lese a rovněž nejvyšší horou v celém Německu mimo Alpy. Feldberg je součástí širší lyžařské oblasti, do které patří ještě Altglashütten, Menzenschwand, Muggenbrun, Todtnauberg, Notschrei a Belchen. Nejbližším městem je Freiburg im Breisgau.

 

 

 

 

 

 

Feldberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Feldberg

Mapa lyžařského střediska Feldberg

Skiareál Feldberg se nachází v nadmořské výšce 850 – 1 493 metrů na dvou protilehlých kopcích. Nabízí 14 sjezdových tratí v celkové délce 30 kilometrů. Ideální trať si zde najdou jak začátečníci v podobě 4 modrých tratí, tak i pokročilí lyžaři, na které zde čekají 4 černé sjezdovky včetně tratě FIS Weltcup, která se nachází nalevo od horní stanice lanovky Graffenmatt-Höchst. K dispozici je také 6 červených tratí. Mezi oběma částmi areálu prochází silnice, ale tu lze snadno překonat po lyžařském mostě uprostřed areálu. Pod šestisedačkovou lanovkou na úbočí vrcholu Seebuck se nachází také funpark. V provozu je tu 14 přepravních zařízení včetně šestisedačkové a čytřsedačkové lanovky na oba hlavní vrcholy a také dva přepravní koberce.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:00 a jednodenní skipas stojí 28 eur pro dospělého a 15 eur pro děti. Sedmidenní jízdné vyjde na 149 eur (v rámci speciální nabídky 114 eur) a zlevněné pro děti na 83 eur.

 

Služby, kontakt

 

V údolí mezi oběma vrcholy se u silnice B 317 nachází celkem 5 parkovišť. V rámci areálu fungují obvyklé služby jako je půjčovna vybavení, lyžařská škola či skiservis, ale také například 3,2 km dlouhá bobová dráha. V okolí Feldbergu také najdete několik útulných podniků, kde lze strávit večer, naopak rušnější noční život se odehrává v lokalitě Hasenstall.

 

www.liftverbund-feldberg.de

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Černý les, Německo

Souřadnice: 47°52´ SŠ, 08°00´ VD

Feldberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 08.12.2011
Aktualizováno: 08.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Feldberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist