Ruhpolding - lyžařské středisko (Německo)

Ruhpolding - lyžařské středisko

Ruhpolding, Unterberg

Ruhpolding, Unterberg

Jihobavorské alpské městečko Ruhpolding leží na hranicích s Rakouskem a je oblíbeným centrem zejména zimních sportů. Pravidelně se zde konají závody v biatlonu a severské kombinaci. Díky tomu sem míří nejen aktivní sportovci ale i fanoušci těchto sportů.

 

 

 

 

 

 

 

Ruhpolding - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Winkelmoosalm

Mapa lyžařského střediska Winkelmoosalm

V okolí městečka se nachází několik skiareálů. Ruhpolding – Unterberg v nadmořské výšce 740 – 1 417 metrů nabízí 5,5 km sjezdových tratí s 2 vleky a jednou lanovkou. Ta vyváží lyžaře až na vrchol Unterberg Alm, odkud vede dolů červená sjezdovka (3,6 km) do Unterberghofu. Zde pak najdete 2 modré a jednu červenou trať, které jsou připraveny i na večerní lyžování. Dalšími skiareály v okolí jsou Steinplatte Waidring a Winkelmoosalm situovaný na druhé straně hory Steinplatte (1 860 m n.m.). Zde najdete 13 lanovek (včetně patnáctimístné kabinové či osmimístné sedačkové lanovky) a vleků obsluhujících 21 sjezdovek všech obtížností v délce 44 km. Těšně v blízkosti městečka se pak nachází ještě další dva skiareály s kratšími sjezdovkami.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas ve středisku Unterberg vyjde na 20 eur pro dospělého a 14 eur pro dítě. Ve skiareálu Winkelmoosalm stojí jednodenní jízdenka 24,50 eur v plné ceně a 13 eur pro dítě. Čtyřdenní jízdné vyjde na 84,50 eur pro dospělého a 45 eur pro dítě. Vleky a lanovky jsou v provozu zpravidla od 9:00 do 16:00.

 

Služby, kontakt

 

V každém ze středisek najdete lyžařskou školu a půjčovnu, k dispozici jsou bezplatná parkoviště pod stanicemi lanovek a zdarma je také skibus. V Rupholdingu pak je množství sportovních obchodů, hotelů a restaurací.

 

www.ruhpolding.de

 

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Bavorsko, Německo

Souřadnice: 47° 45' 47" SŠ, 12° 38' 40" VD

Ruhpolding - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 08.12.2011
Aktualizováno: 08.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Ruhpolding

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist