Oberstdorf - lyžařské středisko (Německo)

Oberstdorf - lyžařské středisko

Oberstdorf, Fellhorn

Oberstdorf, Fellhorn

Oberstdorf je jihobavorské turistické a lyžařské centrum s ročním průměrem 2,5 milionu návštěvníků, které je proslulé zejména díky skokanským můstkům na úpatí hory Schattenberg (1 798 m n.m.), kde se pravidelně začíná tzv. turné čtyř můstků. Také se zde koná jeden ze závodů Tour de Ski, ovšem na své si zde přijdou i sjezdaři v rozsáhlém areálu Oberstdorf / Kleinwalsertal.

 

 

 

 

Oberstdorf - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Oberstdorf

Mapa lyžařského střediska Oberstdorf

V nadmořské výšce 828 – 1 932 metrů nabízí na 124 km sjezdových tratí se čtyřicítkou lanovek a vleků, k tomu ještě neupravené svahy pro freeriding. Oblast se dále dělí do 5 středisek. Nebelhorn se nachází přímo nad městečkem Oberstdorf na úpatí stejnojmenné hory a je vhodnou lokalitou pro snowboardisty a milovníky freestyle. Z vrcholu vede až do Oberstdorfu dlouhá červená sjezdovka. Na Söllerecku, který se nachází na protějším svahu, najdete spíše jednodušší sjezdy a je vhodný především pro rodiny s dětmi. Dalším střediskem je Fellhorn / Kanzelwand, kde je největší atrakcí funpark, dále pak Ifen, který je ideální díky mírným profilům zejména pro rodiny s dětmi, a konečně nejmenší ze zdejších středisek Walmendingerhorn nabízí především jedinečné zážitky z jízdy v hlubokém sněhu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jízdné se v jednotlivých střediscích liší, například jednodenní skipas na Nebelhornu vyjde na 37,50 eur pro dospělého a 14 eur pro děti, ve středisku Ifen zaplatíte za jeden den 32 eur a děti 14 eur. Podrobné ceny viz. www.das-hoechste.de

 

Služby, kontakt

 

Středisko Oberstdorf nabízí služby na špičkové úrovni včetně lázeňských a wellness aktivit, bohaté kulturní vyžití a skvělé restaurace na bary. Přímo na sjezdovkách pak najdete dětské areály, funparky, několik snowboardových parků a také nabídku adrenalinových sportů. Prakticky pod každou dolní zastávkou lanovky najdete parkoviště, velkokapacitních parkovišť tu napočítáte celkem 12.

 

www.oberstdorf.de/en/skiing

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Allgäuské Alpy, Německo

Souřadnice: 47° 24' 35" SŠ, 10° 16' 40" VD

Oberstdorf - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 08.12.2011
Aktualizováno: 08.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Oberstdorf

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist