Söllereck - lyžařské středisko (Německo)

Söllereck - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Söllereck

Lyžařské středisko Söllereck

Sjezdové tratě lyžařského rezortu Söllereck se rozprostírají na úbočích stejnojmenné hory, tyčící se do nadmořské výšky 1 706 metrů nad městečkem Oberstdorf. Společně se střediskem na stráních hory Nebelhorn a nedalekým rezortem Fellhorn tvoří Söllereck oblíbenou lyžařskou oblast Oberstdorf, která se pyšní celkem 50 kilometry sjezdových tratí, ležících v nadmořské výšce od 828 do 2 224 metrů.

 

 

 

 

Söllereck - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Söllereck

Mapa lyžařského střediska Söllereck

Na svazích rodinného rezortu Söllereck se lyžaři mohou těšit na 12 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 820 do 1 450 metrů, z nichž polovina je v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžována. Modrou obtížnost má 6 kilometrů sjezdovek a stejná suma připadá na červené tratě, z čehož plyne, že v Söllerecku nemůžete počítat s žádnou černou sjezdovkou. Zdejší tratě vycházejí vstříc začátečníkům a rodinám s malými dětmi. Nejdelší sjezdovka měří 3 kilometry a vede z vrchní stanice vleku až do údolí. Po rezortu Söllereck lyžaře transportuje celkem 5 lanovek a vleků (1 kabinka a 4 pozemní vleky), schopných za hodinu přepravit zhruba 5 500 lidí. Můžete počítat se snowparkem a lyžařskou školou.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Söllereck jezdí od 9:00 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 26 EUR, šestidenní skipas jej přijde na 184,50 EUR.

 

Služby, kontakt

 

Oberstdorf se může pochlubit nabídkou aprés-ski aktivit na vysoké úrovni. Můžete zde vybírat z řady restaurací, barů a obchodů. Čekají vás i wellness služby a v případě zájmu se v muzeu můžete seznámit s historií městečka.

 

www.familienberg-soellereck.de

 

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Německo, Bavorsko

Souřadnice: 47° 22′ SŠ, 10° 14′ VD

Söllereck - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Söllereck

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist