Velký Javor - lyžařské středisko (Německo)

Velký Javor - lyžařské středisko

Velký Javor, lanovka

Velký Javor, lanovka

Velký Javor (1 456 m n.m.) je nejvyšší hora Šumavy a nachází se na bavorské straně hranice.Vrchol je tvořen čtyřmi skupinami skal, nachází se zde televizní vysílač a meteorologická stanice. Hora je zalesněná, pouze vrchol je holý a naskýtá se odsud nádherný kruhový výhled na vrcholky Šumavy, Bavorského lesa a Českého lesa. Za dobré viditelnosti lze dokonce vidět i Alpy.

 

 

 

 

 

Velký Javor - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Velký Javor

Mapa lyžařského střediska Velký Javor

Lokalita je především rájem lyžařů – nachází se tu skiareál Velký Javor – Arber Skigebiet se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Svou oblibu získalo středisko jednak dobrou dostupností a jednak díky minimálním čekacím dobám a výborným sněhovým podmínkám od prosince do dubna, které jsou zajišťovány výkonným umělým zasněžováním. V rámci areálu je pohodlná orientace: z vrcholu směrem doleva najdete nejlehčí modré sjezdovky, uprostřed areálu jsou k dispozici červené tratě a napravo pak černé. V provozu jsou tu 2 vleky Thurnhof a Osthang u modrých sjezdovek, kde se také nachází dětský skiareál ArBär Kinderland, který skýtá ideální a bezpečné podmínky pro výuku lyžování těch nejmenších včetně 4 přepravníkových pásů. Na sjezdovce Thurnhof je také otevřena trať obřího slalomu s měřením času. Na Sonnenfelsen vede sedačková lanovka (6 míst, 2 500 osob za hodinu, převýšení 153 m) a nachází se tu modrá a červená sjezdovka, které jsou připraveny i na večerní lyžování. Těsně pod vrchol Javoru vede 6-místná kabinková lanovka (2 000 osob za hodinu, převýšení 342 m) a sedačková lanovka Nordhang (6 míst, 2 400 osob za hodinu, převýšení 320m). Napravo od výstupu z kabinové lanovky vedou dvě černé sjezdovky – Osthang a Sjezdovka světového poháru, který se tu od roku 1976 jel již devětkrát. Součástí areálu je také snowboradový park a sáňkařská dráha dlouhá 1 200 m.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 8:30 do 16:00, večerní lyžování probíhá od 18:00 do 21:00. Jednodenní jízdenka vyjde na 27 eur pro dospělého a 21 eur pro dítě ve věku 6 – 16 let. Sedmidenní skipas pak stojí 136 eur a zlevněný pro dítě 91 eur. V nabídce jsou také zvýhodněné rodinné jízdenky a bodové jízdné.

 

Služby, kontakt

 

Dopravu na Velký Javor zajišťují jak skibusy tak vlaky, součástí areálu je i několik dostatečně velkých parkovišť pro osobní vozy a autobusy. Zdejší služby jako je skiservis, půjčovna vybavení a několik restaurací a bister jsou tradičně na vysoké úrovni.

 

www.arber.de/uvodni-stanka.html?Itemid=163

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Německo – Bavorsko, Šumava

Souřadnice: 49°07´ SŠ, 13°08´ VD

Velký Javor - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 15.11.2011
Aktualizováno: 15.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Velký Javor

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist