Sonnenberg - lyžařské středisko (Německo)

Sonnenberg - lyžařské středisko

Sonnenberg, sjezdovka Sankt Andreasberg

Sonnenberg, sjezdovka Sankt Andreasberg

Sonnenberg je souhrnným označením pro oblast kolem stejnojmenné vesnice nacházející se v sedle mezi horami Grosser Sonnenberg (853,4 m n.m.) a Kleiner Sonneberg (853 m n.m.) u města Sankt Andreasberg v severozápadním Německu. Zde se v nadmořské výšce 720 – 853 metrů nachází známý lyžařský areál.

 

 

 

 

 

 

Sonnenberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Sonnenberg

Mapa lyžařského střediska Sonnenberg

Ačkoli samotný skiareál není příliš rozsáhlý, návštěvníci zde najdou 12 sjezdovek všech profilů v celkové délce 3,6 km, od těch nejobtížnějších až po dětské tratě. Proto je také Sonnenberg oblíben především rodinami s dětmi. Poměrně široký a přehledný terén je ale ideální i pro snowboardisty, jimž je dovoleno za dobrých sněhových podmínek jezdit i mimo tratě ve volném terénu. V provozu jsou tu 4 vleky, 3 na straně Grosser Sonnenberg a jeden na straně Kleiner Sonnenberg. Tratě jsou spíše kratší – například 4 modré sjezdovky mají dohromady 1,8 km. Osou areálu je vlek Grosser Sonnenhang–Lift, z jehož horní zastávky vede nalevo modrá sjezdovka, z níž se postupně oddělují červená a černá, napravo od výstupu pak najdete černou trať. Další dvě červené sjezdovky se nachází po obou stranách vleku Sonnenhang–Lift. Pro zkušené lyžaře jsou k dispozici rovněž dvě černé sjezdovky u vleku Sonnenblick–Lift. V areálu se nachází i Sonnenallee, úsek s několika překážkami pro snowboardisty.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:00. Jedna jízda vlekem vyjde na 1 až 2 eura, celodenní skipas stojí 19 eur pro dospělého a 13 eur pro děti a mládež do 16 let.

 

Služby, kontakt

 

Pod dolními stanicemi vleků se nachází parkoviště, kterých je tu celkem šest, na dvou centrálních u dolní stanice vleku Grosser Sonnenhang jsou v provozu dvě půjčovny vybavení, v areálu funguje i lyžařská škola a sáňkařská dráha. K oblíbeným atrakcím patří rovněž snowtubing.

 

www.skilifte-engelke.de

 

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Harz, Německo

Souřadnice: 51° 42' 51" SŠ, 10° 30' 56" VD

Sonnenberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Německo)

 
Publikováno: 09.12.2011
Aktualizováno: 09.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Sonnenberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist