Bavorsko (Německo)

Bavorsko

Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Bavorsko je největší ze 16 německých spolkových zemí, avšak mnoho zkušených cestovatelů vám potvrdí, že si v tomto regionu budete možná připadat spíše jako v sousedním Rakousku. Není totiž žádným tajemstvím, že se mentalita Bavorů od ostatních obyvatel Německa poněkud liší. Pokud se rozhodnete k výletu do Bavorska, můžete si být ale jisti, že vás čeká skvělá dovolená. A nezáleží na tom, v jakém ročním období se tam vydáte. Bavorsko totiž není jen tak náhodou mnoha cestovatelskými průvodci označováno za turistický ráj. Fascinující panenská příroda Bavorského lesa, horské vesničky Alp s typickými malebnými chatkami, klidné procházky či provozování vodních sportů u zdejších jezer, lyžařská centra s nekonečnými sjezdovkami nebo prohlídky nádherných historických měst jako jsou například Mnichov nebo Norimberk, to jsou hlavní lákadla, která na vás v této spolkové zemi budou čekat.

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Německo, sousedí s Rakouskem, Švýcarskem a Českou republikou


Bavorsko - Zajímavosti, památky

Nová radnice na náměstí Marienplatz v Mnichově

Nová radnice na náměstí Marienplatz v Mnichově

Pokud hovoříme o zajímavostech Bavorska, nemůžeme začít jinde než u jeho nádherné metropole Mnichov. Město ležící na řece Isar představuje skutečný turistický skvost, ve kterém si najdou své milovníci umění, architektury, příznivci gastronomie, sportu, ale i odpočinku. Za zvýšenou pozornost všech cestovatelů rozhodně stojí náměstí Marienplatz, Německé muzeum, galerie výtvarného umění (pinakotéky), návštěva sportovních chrámů Olympijský park a Allianz Arena, anebo posezení v některém z pivních stanů při slavnostech Oktoberfest. Mnichov toho však nabízí mnohem a mnohem více, takže pokud se do tohoto města vydáte jen na krátký výlet bez zřejmého cíle, budete naprosto nadšeni.

Bavorsko však není jen metropole Mnichov


Návštěva Bavorska by však neměla končit pouze Mnichovem. V této spolkové zemi se totiž nalézá nespočet dalších zajímavých míst. Jedním z nich je bezpochyby historické město Dachau, které upozorňuje na tragickou minulost a zvěrstva, která byla napáchána během nacistické vlády v místním koncentračním táboře. Milovníci hradů a zámků si zase jistě nenechají ujít návštěvu obce Schleissheim, ve které se nalézají hned tři historické zámky s nádhernými uměleckými expozicemi. Do Horního Bavorska naopak jistě zamíří příznivci pěší a horské turistiky. Čeká zde na ně totiž nejvyšší německá hora Zugspitze (2962 m.n.m.), Národní park Berchtesgaden, překrásné jezero Chimsee či Ingolstadt, sympatické město ležící na řece Dunaj. Lyžaři se v tomto regionu spíše vydají do největšího německého zimního střediska Garmisch-Partenkirchen (zkráceně Ga-Pa), které je však nádherným místem i pro letní dovolenou.

Jezero Chiemsee v Bavorsku

Jezero Chiemsee v Bavorsku

Východní Bavorsko zve všechny turisty především do pozoruhodného historického města Regensburg (Řezno), které je od roku 1996 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se rádi procházíte v přírodě, tak se musíte rozhodně vydat do Bavorského lesa, jehož přírodní parky a rezervace nabízí možnosti dokonalých výletů. Dalším městem s krásným historickým centrem je město Passau (Pasov), které leží na soutoku řek Dunaj, Ilz a Inn.Pakliže vás nenaláká ani východní část Bavorska, můžete se vydat do historické oblasti Franky, ve které dominují města Norimberk, Bayreuth, Würzburg a Bamberg. Za zmínku však rozhodně stojí i metropole bavorského Švábska Augsburg. Třetí největší město Bavorska nabízí hlavně milovníkům památek a historie vynikající zážitek. V této oblasti naleznete rovněž proslulý zámek Neuschwanstein, kterým se dokonce inspiroval k vytvoření svého loga známý americký animátor Walt Disney.

 
Publikováno: 30.12.2010
Aktualizováno: 18.02.2011
Autor:

Diskuze: Bavorsko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist