Hesensko (Německo)

Hesensko

Zámek Marburg v Hesensku

Zámek Marburg v Hesensku

Hesensko leží v srdci Spolkové republiky Německo a je obecně považováno za moderní region, jenž nabízí všem svým turistům široké spektrum kulturního a společenského vyžití. Na své si však bezesporu přijdou i cestovatelé, kteří se v bohatém kulturním životě příliš nevyžívají. Ve městech jako Frankfurt nad Mohanem, Wiesbaden či Darmstadt to totiž žije i v pozdních večerních hodinách a to nejen díky velkému počtu studentů, kteří v těchto městech sídlí, ale i kvůli luxusním hudebním  klubům, na něž narazíte především ve Frankfurtu. Libovat si ve velkých hesenských městech budou také například příznivci nakupování. Avšak ani ten, kdo se chce jen tak vydat na špacír do přírody, nepřijde zkrátka. V Hesensku se totiž nachází spousta zajímavých míst v zeleni, kam si člověk může udělat nádherný výlet.

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: střední Německo, územím protékají velké toky Rýn, Mohan, Lahn a Fulda


Hesensko - Zajímavosti, památky

Frankfurt - sídlo Evropské centrální banky

Frankfurt - sídlo Evropské centrální banky

Atraktivním místem, se kterým je spolková země Hesensko pravděpodobně nejvíce spojována, je rozmanitá metropole Frankfurt nad Mohanem – hrdé finanční centrum celé Evropské unie. Jedná se o velice zajímavé multikulturní město, ve kterém vedle vysokých mrakodrapů, burz a bankovních institucí najdete rovněž množství galerií a muzeí. Jak by se také mohlo stát, že by místo, ve kterém se narodil velikán Johann Wolfgang Goethe, nežilo dostatečným kulturním životem. Frankfurt těží ze své tradice veletržního města, ve kterém se pořádají podobné akce již dlouhá staletí. Není proto žádný problém najít sféru vašeho zájmu a zjistit, jestli se zde v následujících měsících náhodou nekoná nějaký lákavý veletrh. Asi nejznámější akcí tohoto druhu je největší knižní veletrh na světě, jehož návštěva je bezesporu skvělým zážitkem.

Avšak pokud mluvíme o Hesensku, neměli bychom se zdržovat pouze v moderním Frankfurtu. Například výlet do hlavního města této spolkové země je rovněž nezapomenutelnou záležitostí. Řeč je o nádherném historickém městě Wiesbaden. K vidění je zde totiž množství kulturních památek. Nejvíce vás Wiesbaden asi okouzlí svou architekturou. Jmenovat můžeme třeba budovu hesenského státního divadla, městský zámek (Stadtschloss) či neo-renesanční kostel Marktkirche.

Milovníci vína se v Hesensku jistě vypraví na výlet do významné vinařské oblasti Eltville, která je proslulá hlavně díky svému skvostnému ryzlinku z vinic Rheingau. Kromě ochutnávky plodů snahy místních vinařů nabízí Eltville panenskou přírodu, ve které nasbíráte vydatnou procházkou více energie, než by se mohlo na první pohled zdát. Všichni turisté by měli rovněž navštívit místní hrad ze 14. století a farní kostel svatého Petra a Pavla.

Hlavní město Hesenska Wiesbaden - St. Bonifatiuskirche

Hlavní město Hesenska Wiesbaden - St. Bonifatiuskirche

Uniknout pozornosti cestovatelů, kteří se vydali do Hesenska, by nemělo ani žádné z trojice měst – Darmstadt, Fulda a Marburg. Prvně jmenované místo láká návštěvníky především svým krásným zámkem, ve kterém měla rezidenční sídlo hesenská lankrabata již od 16. století. Za zmínku stojí rovněž renesanční radnice, pravoslavný kostel Matildenhöhe či zdejší umělecká muzea. Starodávné městečko Fulda je na architektonické památky asi ještě o něco bohatší. Doporučit vám můžeme zejména barokní chrám svatého Salvátora a Bonifáce, který stojí na místě bývalého středověkého kláštera. Hned naproti katedrále najdete městský zámek, jenž byl postaven rovněž v barokním slohu. Stejně jako sousední katedrála, byla i tato stavba postavena architektem Johannem Dientzenhoferem. Při návštěvě Fuldy si rozhodně prohlédněte také kostely Michaelskirche a Heiliggeistkirche.

Opravdovým skvostem z menších hesenských měst je však Marburg, jehož historická část je skutečně úchvatná. Na člověka tu zkrátka historie dýchá na každém kroku. V 16. století zde byla založena první protestantská univerzita, jejíž budova je chloubou Marburgu dodnes. Při procházce městem se vydejte od nádherného gotického chrámu Elisabethkirche směrem do kopce, kde se nad městem tyčí lankraběcí zámek. Cestu vám budou lemovat typické hrázděné domky, která udávají městu jeho jedinečný ráz.

 
Publikováno: 30.12.2010
Aktualizováno: 18.02.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Hesensko

09.12.2011 11:28 Dana
---.zsmerin.cz

Je to nuda... :P

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist