Pasov (Passau) (Německo)

Pasov (Passau)

Passau, řeka Dunaj a historické centrum města

Passau, řeka Dunaj a historické centrum města

Město Pasov, německy Passau, leží na území Dolního Bavorska, jednoho ze sedmi bavorských vládních celků, nacházejícího se ve východní části rozlohou největší německé spolkové země. Pasov leží nedaleko německo-rakouských hranic a je rovněž známý pod přezdívkou " Dreiflüssestadt", neboli "město tří řek", protože jeho územím protékají tři význačné vodní toky; Dunaj, Inn a Ilz. Díky své malebnosti a historickému centru je Pasov časným cílem řady turistů. Svou barokní podobu, kterou charakterizují vysoké věže, malebná náměstí, křivolaké uličky a romantické promenády město získalo v průběhu 17. století, kdy jej po devastujícím požáru přestavěli italští barokní mistři. Starému městu dominuje dóm svatého Štěpána, pocházející ze 17. století, v jehož útrobách se při mších a koncertech rozeznívají největší chrámové varhany naší planety. Na skále nad vodami se tyčí hradní komplex Veste Oberhaus, který byl založen již ve 13. století. Známou pasovskou památkou je i poutní klášter Maria Hilf a budova radnice. Pasov je rovněž důležitým centrem vzdělanosti, neboť se zde nachází univerzita, kterou navštěvuje zhruba 10 000 studentů, kteří tak tvoří plnou pětinu všech obyvatel tohoto půvabného bavorského města.

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: jižní Německo, Bavorsko

Souřadnice: 48° 34′ SŠ, 13° 28′ VD

Plocha: 70 km2


Obyvatelstvo

Populace: 50 594

Pasov (Passau) - poloha na mapě
 
Publikováno: 19.02.2012
Aktualizováno: 21.03.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pasov (Passau)

16.06.2015 11:27 Ručka Dušan
---.209.broadband18.iol.cz

Podrobné zhodnocení pro turisty,kteří přijedou na jednodenní návštěvu Pasova.Možná pro delší pobyt by bylo možno více z historie,ale je možné,že CITYKARTE je i v češtině a návštěvník Pasova se doví více.Byl jsem v Pasově před 20léty,kdy nás doprovázela paní profesorka ze Sušice a protože se tam chystáme se skupinou turistů z KČT SLEZAN z Frýdku-Místku jsem zvědav jaké změny město Pasov doznalo.Pokud mi doporučíte pramen,z kterého můžu o Pasovu zjistit více budu rád a předem děkuji.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist