Bádensko-Württembersko (Německo)

Bádensko-Württembersko

Zámek v Heidelbergu

Zámek v Heidelbergu

Spolková země Bádensko-Württembersko není jen významným obchodním centrem a průmyslovou oblastí, ale i regionem s nádhernou přírodou a fascinujícími historickými památkami. Každého cestovatele jistě zaujme hlavní město této spolkové země Stuttgart, který by se dal označit za typické německé město. Není sice tak krásný jako navštěvovaná historická města sousedního Bavorska, přesto vás však rozhodně nezklame jeho atmosféra, ve které se snoubí odpočinkový rytmus mnoha parků a tradičních restaurací s rychlým tempem průmyslových čtvrtí. Turisticky nejatraktivnějším místem Bádenska-Württemberska je však nepochybně Heidelberg, ve kterém budou všichni milovníci památek a architektury doslova v sedmém nebi. Pokud vás více lákají přírodní scenérie a odpočinek v poklidném prázdninovém duchu, nesmíte si nechat ujít návštěvu lázeňského města Baden-Baden nebo výlet k Bodamskému jezeru, které leží při hranicích se Švýcarskem.

Německo - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 16.9.2020 22:07

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://nemecko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Jih Německa, na západě sousedí s Francií, na jihu při Bodamském jezeru se Švýcarskem a Rakouskem. Touto spolkovou zemí mimo jiné protékají řeky Dunaj, Rýn a Neckar.


Bádensko-Württembersko - Zajímavosti, památky

Pohled na Heidelberg v noci

Pohled na Heidelberg v noci

Není náhoda, že spolková země Bádensko-Württembersko patří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem Německa. Nabízí totiž rozmanité možnosti pro příjemně strávenou dovolenou. Pokud si chcete především odpočinout, tak se můžete vypravit do některého z rekreačních center ve Schwarzwaldu nebo poblíž Bodamského jezera. Jestliže vás spíše lákají historické památky, tak jsou pro vás skvělou volbou univerzitní města Heidelberg a Tübingen. Ten, kdo si chce užít rušný život ve velkoměstě, se naopak pravděpodobně vypraví do Stuttgartu. Bádensko-Württembersko si rovněž každý spojí s význačnými průmyslovými koncerny jako jsou Daimler, Bosch, Porsche a mnoho dalších.

Heidelberg

Každý návštěvník Heidelbergu vám jistě potvrdí, že se jedná o naprosto výjimečné místo. Ne nadarmo o něm turističtí průvodci hovoří jako o jednom z nejkrásnějších měst Německa. V této univerzitní baště, kterou protéká řeka Neckar, se totiž jedinečným způsobem snoubí hned několik architektonických slohů. Pýchou města je především překrásný zámek, který se majestátně dme nad městem. Původně gotický hrad byl v následujících stoletích neustále přestavován do dnešní renesanční podoby a svou daň si na jeho současném vzhledu bohužel vybraly četné válečné konflikty 17. století. Jeho prohlídka je však jednoznačně tím nejlepším, co vám může Bádensko-Württembersko nabídnout. Prohlédnout byste si v Heidelbergu však měli i románskou baziliku svatého Ducha, kamenný most Alte Brücke, jezuitský kostel z 18. století či nejstarší místní kostel svatého Petra.

Stuttgart


Metropole Stuttgart se může také pochlubit pěkným historickým centrem. Doporučit vám můžeme stuttgartské zámky Altes- a Neues-Schloss. Umělecká muzea a galerie, mezi kterými vyniká především Státní galerie, ve které narazíte na skvosty z dílen nejznámějších malířů evropských dějin. I procházka zámeckými zahradami má blahodárný účinek na duševní pohodu všech návštěvníků Stuttgartu. Příznivci motorismu si zase jistě nenechají uniknout exkurzi v muzeu automobilky Mercedes-Benz, které se nachází ve čtvrti Obertürkheim.

Lázeňské oblasti

Lázně Baden-Baden v Bádensku-Württembersku

Lázně Baden-Baden v Bádensku-Württembersku

Malebné lázeňské městečko Baden-Baden bude balzámem na duši každého turisty, který hledá především relax a odpočinek. Oblíbené letní sídlo evropské šlechtické smetánky vám nabídne jedinečný komfort, který bude umocněn skvostnou architekturou, na kterou v těchto lázních narazíte takřka na každém kroku.Další univerzitní město Tübingen potěší oko každého návštěvníka svou nádhernou radnicí či zámkem Hohentübingen. Při návštěvě Mannheimu byste zase neměli vynechat některé z významných muzeí či prohlídku vodárenské věže na náměstí Friedrichplatz.

 
Publikováno: 30.12.2010
Aktualizováno: 16.03.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Bádensko-Württembersko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist