Lipsko (Německo)

Lipsko

Socha J.S.Bacha v Lipsku

Socha J.S.Bacha v Lipsku

Lipsko (německy Leipzig) leží v německé spolkové zemi Sasko. Žije zde více než půl milionu obyvatel. Lipsko získalo městská práva již v roce 1165, takže není divu, že jde o jedno z významných obchodních a kulturních center Německa. Lipská univerzita byla postavena na začátku 15. století a dodnes patří k nejuznávanějším v zemi. Město je proslaveno svými knižními veletrhy, význačnou roli zde má i polygrafický průmysl. Příliš historických památek však v Lipsku i přes jeho dlouhou kulturní tradici nenajdete, na vině je druhá světová válka, během které byla velká část města srovnána se zemí. Lipsku se rovněž přezdívá město hudby, protože zde svého času působil skladatel Johann Sebastian Bach.

Poloha

Poloha: Lipsko leží na východě Německa ve spolkové zemi Sasko.

Souřadnice: 51° 20′  SŠ, 12° 22′ VD

Plocha: 297 km²


Obyvatelstvo

Populace: 518 862

Lipsko - poloha na mapě
 
Publikováno: 22.04.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Lipsko

20.06.2013 14:36 Lukáš
---.34.broadband3.iol.cz

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se jmenovala řeka, z které Tomáš Garrique Masaryk zachránil Charlottu Garriqovou a následně ji požádal o ruku. Předem velice děkuji!

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Počasí Německo

Zpravodajství - Německo

Akční letenky - Německo

Fotogalerie - Německo

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist